Úvodní míchanina

Galerie je pro vás

Je složena z fotek velmi různého stáří a původu z různých přístrojů. Občas i z mobilů, vyjímečně a vzpomínkově i analog. 
Výběr značek fotoaparátů byl dost pestrý, posuďte - Flexaret, Praktica LTL,  Asahi Pentax SP 1000, později několik už jen Pentaxů, cestovatelské Lumix LX-2 a Lomo LC-A, Nikony F80, D70 a D90. Mými posledními jsou Fujifilm X-E2 a X-PRO2. Mobily byly Huawei?, LG-G2 a zase Huawei-Honor 9. Výběr prvního programu na úpravy byl jednoduchý, vyhrál Zoner. Dnes ho používám stále, patnáctku pro jednoduchost a nejnovější X pro možnosti.
Zahleděním do sebe, absencí kritiky a spoustou cukerínu (lichotek) se nikam nedostaneme a navíc se kazí vztahy. Nejlépe se učíme vlastními chybami, o kterých ale musíme nejprve vědět. Proto rád přivítám vaše názory a kritiku, budu je však brát s rezervou. Web je nakonec můj a objekty na fotkách i fotky samotné jsou ty, ke kterým mám určitý vztah nebo důvod ke zveřejnění.       Takže klídek a pište. Dík.
 
Některé fotky, zde uvedené, mohou být o mých dojmech a pocitech na místech nebo s lidmi, které mám nebo jsem měl rád. Když se mým pocitům přiblížíte, cíl byl splněn a budu spokojen. Jedno takové místo je v hlavičce webu.
Některé  fotky, zde neuvedené, je možné najít  tam   >>   https://www.facebook.com/jaromir.novotny.56
 
 

 

"Upřímností si mnoho přátel nezískáš, zato vždy ty pravé."    John Lennon

 

Světlo a stín, reflexy

Kolín zevnitř i z venku

Kolínská synagoga