Proč upravovat své fotky v počítači?

Často se setkávám s názorem, že jakákoli počítačová úprava je špatná, že pak fotografie už není pravdivá tak, jako bývala za dob filmových roliček. S takovým názorem nemohu souhlasit, protože není pravdivý. Minimálně v tom, že i v éře filmů se v temné komoře dělaly všelijaké úpravy, leckdy velké. Jen to dotyční kritici neví.

Na níže vystavených fotkách uvidíte úpravy jednoduché i složitější. Jejich ukázkami si nekladu za cíl kohokoli přesvědčovat o své pravdě. Také netvrdím, že všechny mé úpravy jsou dokonalé. Nejsou, protože v mnoha případech vychází z chyb, jakými jsou špatná expozice, chybné barevné vyvážení a podobně. 

Takové chyby u nás sklerotiků a roztěkanců jednoduše vznikají třeba jen zapomenutým zapnutím blesku nebo nepřestavením předvolby barevného vyvážení při změně prostředí. Ne vždy lze záběr zopakovat. V jiných případech mohou být způsobeny mizerným foťákem / telefonem nebo i samotnou neznalostí vlastního přístroje. Absence mobilního ateliéru také přináší rozmanité potíže, se kterými se při následných úpravách lze často velmi slušně vypořádat.

Pro to všechno se na ně podívejte a zvažte: vyplatí se obětovat trochu času a upravit svou fotku podle té skutečnosti, kterou jsem viděl nebo tak vidět chci?

Pane rado, je to hračka.

Záznamy: 13 - 15 ze 15
<< 1 | 2